Warunki handlowe
WARUNKI HANDLOWE spółki handlowej
AluGro-Pro s.r.o.
z siedzibą Radlická 806/18, Praga 5, 150 00
numer identyfikacyjny: 27393356
zarejestrowane w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Miejski w Pradze, dział C, wkładka 109946
dla sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.aluhobby.cz
- POSTANOWIENIA WSTĘPNE
Te warunki handlowe firmy AluGro-Pro s.r.o, z siedzibą Radlická 806/18, Praga 5, 150 00
numer identyfikacyjny: 27393356, wpisany do rejestru handlowego prowadzonego przez Sąd Miejski w Pradze, dział C, wkładka 109946, zgodnie z postanowieniem § 1751 ust. 1 ustawy nr 89/2012 Sb., kodeks cywilny wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe w związku lub na podstawie umowy sprzedaży zawieranej między sprzedawcą a inną osobą fizyczną za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawcy. Sklep internetowy jest prowadzony przez sprzedawcę na stronie internetowej znajdującej się pod adresem www.aluhobby.cz i to za pośrednictwem interfejsu strony internetowej.
[JA1]Postanowienia § 435 ust. 1 kodeksu cywilnego: „Każdy przedsiębiorca musi podawać na dokumentach handlowych oraz w ramach informacji udostępnianych publicznie za pośrednictwem zdalnego dostępu swoje imię i nazwisko oraz siedzibę. Przedsiębiorca wpisany do rejestru handlowego zamieszcza na dokumentach handlowych również informację o tym wpisie, w tym dział i numer; przedsiębiorca wpisany do innego rejestru publicznego zamieszcza informację o swoim wpisie do tego rejestru; przedsiębiorca niewpisany do rejestru publicznego zamieszcza informację o swoim wpisie do innej ewidencji. Jeśli przedsiębiorcy został przydzielony identyfikujący numer, podaje również ten.“
- Warunki handlowe nie mają zastosowania w przypadkach, gdy osoba zamierzająca kupić towar od sprzedawcy jest osobą prawną lub osobą działającą przy zamawianiu towaru w ramach swojej działalności gospodarczej lub w ramach wykonywania swojego samodzielnego zawodu.
- Postanowienia odbiegające od warunków handlowych można uzgodnić w umowie kupna. Odmienne postanowienia w umowie kupna mają pierwszeństwo przed postanowieniami warunków handlowych.
- Postanowienia warunków handlowych są integralną częścią umowy kupna. Umowa kupna i warunki handlowe są sporządzone w języku czeskim. Umowę kupna można zawrzeć w języku czeskim.
- Sprzedawca może zmieniać lub uzupełniać treść warunków handlowych. Niniejsze postanowienie nie narusza praw i obowiązków powstałych w okresie obowiązywania poprzedniej wersji warunków handlowych.
- KONTO UŻYTKOWNIKA
- Na podstawie rejestracji dokonanej przez kupującego na stronie internetowej, kupujący może uzyskać dostęp do swojego interfejsu użytkownika. Ze swojego interfejsu użytkownika kupujący może składać zamówienia na towary. W przypadku, gdy interfejs internetowy sklepu na to pozwala, kupujący może również składać zamówienia na towary bez rejestracji bezpośrednio z interfejsu internetowego sklepu.
- Podczas rejestracji na stronie internetowej i zamawiania towarów kupujący jest zobowiązany podawać wszystkie dane poprawnie i zgodnie z prawdą. Dane podane w koncie użytkownika kupujący jest zobowiązany aktualizować przy każdej ich zmianie. Dane podane przez kupującego na koncie użytkownika i podczas zamawiania towaru są uważane przez sprzedającego za prawidłowe.
- Dostęp do konta użytkownika jest zabezpieczony nazwą użytkownika i hasłem. Kupujący jest zobowiązany do zachowania poufności informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do jego konta użytkownika.
- Kupujący nie jest uprawniony do udostępniania konta użytkownika osobom trzecim.
- Sprzedawca może anulować konto użytkownika, zwłaszcza w przypadku, gdy kupujący nie korzysta ze swojego konta użytkownika przez ponad 2 lata, lub w przypadku, gdy kupujący naruszy swoje obowiązki wynikające z umowy kupna (w tym warunki handlowe).
- Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto użytkownika może nie być dostępne nieprzerwanie, zwłaszcza ze względu na konieczną konserwację sprzętu i oprogramowania sprzedającego, ewentualnie. konieczną konserwację sprzętu i oprogramowania osób trzecich.
- ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
- Wszelka prezentacja towarów umieszczona w interfejsie sklepu internetowego ma charakter informacyjny i sprzedawca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy sprzedaży dotyczącej tych towarów. Przepis § 1732 ust. 2 kodeksu cywilnego nie ma zastosowania.
- Interfejs internetowy sklepu zawiera informacje o towarach, w tym ceny poszczególnych towarów oraz koszty zwrotu towarów, jeśli z natury rzeczy nie mogą one zostać zwrócone w zwykły sposób pocztowy. Ceny towarów pozostają w mocy przez czas, gdy są wyświetlane w interfejsie sklepu internetowego.Tym postanowieniem nie jest ograniczona możliwość sprzedającego zawarcia umowy sprzedaży na indywidualnie uzgodnionych warunkach.
- Interfejs internetowy sklepu zawiera również informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towarów. Informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towarów podane w interfejsie sklepu internetowego obowiązują tylko w przypadkach, gdy towary są dostarczane na terytorium Republiki Czeskiej.
- Aby zamówić towar, kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym sklepu. Formularz zamówienia zawiera w szczególności informacje o:
- zamawianym towarze (zamawiany towar „wkłada” kupujący do elektronicznego koszyka zakupów w interfejsie sklepu internetowego),
- sposobie zapłaty ceny zakupu towaru, dane o wymaganym sposobie dostawy zamawianego towaru oraz
- informacje o kosztach związanych z dostawą towaru.
- Przed wysłaniem zamówienia sprzedawcy kupujący ma możliwość sprawdzenia i zmiany danych, które wprowadził do zamówienia, w tym również w zakresie możliwości wykrywania i poprawiania błędów powstałych przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Kupujący składa zamówienie sprzedającemu, klikając przycisk „zamów“. Dane podane w zamówieniu są uważane przez sprzedawcę za prawidłowe. Sprzedawca niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia potwierdzi jego otrzymanie kupującemu. Sprzedawca jest zawsze uprawniony, w zależności od charakteru zamówienia (ilość towaru, wysokość ceny zakupu, przewidywane koszty transportu), poprosić kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (na przykład pisemnie lub telefonicznie).
- Umowa między sprzedawcą a kupującym zostaje zawarta w momencie dostarczenia przyjęcia zamówienia (akceptacji), które sprzedawca wysyła kupującemu pocztą elektroniczną na adres e-mail kupującego.
- Kupujący zgadza się na użycie środków komunikacji na odległość przy zawieraniu umowy kupna. Koszty poniesione przez kupującego w związku z korzystaniem ze środków komunikacji na odległość w związku z zawarciem umowy kupna (koszty połączenia internetowego, koszty rozmów telefonicznych) ponosi kupujący sam, przy czym koszty te nie różnią się od podstawowej stawki.
- CENA TOWARU I WARUNKI PŁATNOŚCI
- Cenę towaru oraz ewentualne koszty związane z dostawą towaru zgodnie z umową kupna nabywca może uregulować sprzedającemu w następujący sposób:
gotówką w siedzibie sprzedającego pod adresem Frenštát pod Radhoštěm - północ (Žuchov), 744 01;
gotówką za pobraniem w miejscu wskazanym przez kupującego w zamówieniu;
bezgotówkowo przelewem na konto sprzedającego nr 250786501/0300, prowadzone w firmie ČSOB
poprzez kredyt udzielony przez osobę trzecią.
- Wraz z ceną zakupu kupujący jest zobowiązany zapłacić sprzedającemu również koszty związane z pakowaniem i dostawą towaru w uzgodnionej wysokości.
Jeśli wyraźnie nie zaznaczono inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towaru. - Sprzedawca nie wymaga od kupującego zaliczki ani innej podobnej płatności. Niniejsze postanowienie nie narusza przepisu art.6 warunków handlowych dotyczących obowiązku uiszczenia ceny zakupu towaru z góry.
- W przypadku płatności gotówką lub płatności za pobraniem cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cena zakupu jest płatna w ciągu 14 dni od zawarcia umowy kupna.
- W przypadku płatności bezgotówkowej kupujący jest zobowiązany do uiszczenia ceny zakupu towaru wraz z podaniem zmiennego symbolu płatności. W przypadku płatności bezgotówkowej zobowiązanie kupującego do zapłaty ceny zakupu zostaje spełnione w momencie zaksięgowania odpowiedniej kwoty na koncie sprzedającego.
- Sprzedawca jest uprawniony, zwłaszcza w przypadku, gdy kupujący nie potwierdzi dodatkowo zamówienia (art. 6), żądać zapłaty całej ceny zakupu przed wysyłką towaru do kupującego. Postanowienia § 2119 ust. Nie stosuje się art. 1 kodeksu cywilnego.
- Ewentualne rabaty od ceny towaru udzielone przez sprzedającego kupującemu nie mogą być łączone.
- Jeśli jest to zwyczajowe w handlu lub jest to określone przez ogólnie obowiązujące przepisy prawa, sprzedawca wystawi nabywcy dokument podatkowy – fakturę dotyczącą płatności dokonywanych na podstawie umowy kupna. Sprzedawca jest płatnikiem podatku od wartości dodanej. Dokument podatkowy – fakturę wystawi sprzedający kupującemu po uiszczeniu ceny towaru i prześle ją w formie elektronicznej na adres elektroniczny kupującego.
- Zgodnie z ustawą o ewidencji przychodów sprzedawca jest zobowiązany wystawić kupującemu paragon. Jednocześnie jest zobowiązany do zarejestrowania otrzymanego przychodu u administratora podatkowego online; w
- ODSTĄPIENIE OD UMOWY SPRZEDAŻY
- Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami § 1837 kodeksu cywilnego, nie można między innymi odstąpić od umowy sprzedaży dotyczącej dostawy towarów, które zostały dostosowane do życzeń kupującego lub dla jego osoby, od umowy sprzedaży dotyczącej dostawy towarów, które podlegają szybkiemu zepsuciu, jak również towarów, które po dostarczeniu zostały nieodwracalnie zmieszane z innymi towarami, od umowy sprzedaży dotyczącej dostawy towarów w zamkniętym opakowaniu, które konsument wyjął z opakowania i z powodów higienicznych nie można ich zwrócić oraz od umowy sprzedaży dotyczącej dostawy nagrań dźwiękowych lub wizualnych albo programu komputerowego, jeśli naruszył ich oryginalne opakowanie.
- Jeśli nie jest to przypadek wymieniony w art. 1 warunków handlowych lub inny przypadek, gdy nie można odstąpić od umowy kupna, kupujący ma zgodnie z postanowieniem § 1829 ust. 1 kodeksu cywilnego prawo odstąpić od umowy kupna, w terminie czternastu (14) dni od otrzymania towaru, przy czym w przypadku, gdy przedmiotem umowy kupna jest kilka rodzajów towarów lub dostawa kilku części, termin ten biegnie od dnia otrzymania ostatniej dostawy towaru. Odstąpienie od umowy kupna musi być wysłane sprzedającemu w terminie określonym w poprzednim zdaniu. Aby odstąpić od umowy kupna, kupujący może skorzystać z wzorcowego formularza dostarczonego przez sprzedawcę, który stanowi załącznik do warunków handlowych. Odstąpienie od umowy kupna kupujący może wysyłać między innymi na adres zakładu sprzedającego lub na adres poczty elektronicznej sprzedającego info@alugro-pro.cz.
- W przypadku odstąpienia od umowy kupna zgodnie z art. 2 warunków handlowych umowa kupna jest od początku unieważniona. Towar musi być zwrócony sprzedającemu przez kupującego w ciągu czternastu (14) dni od doręczenia odstąpienia od umowy sprzedaży sprzedającemu. Jeśli kupujący odstąpi od umowy kupna, ponosi koszty związane ze zwrotem towaru sprzedającemu, nawet w przypadku, gdy towar nie może być zwrócony ze względu na swój charakter zwykłą drogą pocztową.
- W przypadku odstąpienia od umowy kupna zgodnie z art. 2 warunków handlowych sprzedawca zwróci środki pieniężne otrzymane od kupującego w ciągu czternastu (14) dni od odstąpienia od umowy kupna przez kupującego, w ten sam sposób, w jaki sprzedawca je otrzymał od kupującego. Sprzedawca jest również uprawniony do zwrotu świadczenia udzielonego przez kupującego już przy zwrocie towaru przez kupującego lub w inny sposób, jeśli kupujący wyrazi na to zgodę i nie powstaną z tego tytułu dodatkowe koszty dla kupującego. Jeśli kupujący odstąpi od umowy kupna, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu otrzymanych środków pieniężnych kupującemu wcześniej, niż kupujący zwróci mu towar lub udowodni, że wysłał towar sprzedającemu.
- Sprzedawca ma prawo jednostronnie potrącić roszczenie o odszkodowanie za szkody powstałe na towarze z roszczeniem kupującego o zwrot ceny zakupu.
- W przypadkach, gdy kupujący zgodnie z postanowieniem § 1829 ust. Zgodnie z kodeksem cywilnym prawo odstąpienia od umowy sprzedaży przysługuje również sprzedającemu, który może odstąpić od umowy sprzedaży w dowolnym momencie, aż do momentu odbioru towaru przez kupującego. W takim przypadku sprzedawca zwróci kupującemu cenę zakupu bez zbędnej zwłoki, bezgotówkowo na rachunek wskazany przez kupującego.
- Jeśli wraz z towarem kupującemu zostanie przekazany prezent, umowa darowizny między sprzedawcą a kupującym zostaje zawarta z warunkiem rozwiązującym, że w przypadku odstąpienia od umowy kupna przez kupującego, umowa darowizny dotycząca takiego prezentu traci ważność i kupujący jest zobowiązany zwrócić sprzedawcy zarówno towar, jak i przekazany prezent.
- TRANSPORT I DOSTAWA TOWARÓW
- W przypadku, gdy sposób transportu jest uzgodniony na podstawie specjalnego żądania kupującego, kupujący ponosi ryzyko i ewentualne dodatkowe koszty związane z tym sposobem transportu.
- Jeżeli sprzedawca zgodnie z umową sprzedaży jest zobowiązany dostarczyć towar na miejsce wskazane przez kupującego w zamówieniu, kupujący jest zobowiązany odebrać towar przy dostawie.
- W przypadku, gdy z powodów leżących po stronie kupującego konieczne jest ponowne dostarczenie towaru lub w inny sposób niż podano w zamówieniu, kupujący jest zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z ponownym dostarczeniem towaru, odpowiednio. koszty związane z innym sposobem dostawy.
- Przy odbiorze towaru od przewoźnika kupujący jest zobowiązany sprawdzić nienaruszalność opakowań towaru i w przypadku jakichkolwiek wad niezwłocznie zgłosić to przewoźnikowi. W przypadku stwierdzenia naruszenia opakowania świadczącego o nieuprawnionym wtargnięciu do przesyłki, kupujący nie musi odbierać przesyłki od przewoźnika.
- Dalsze prawa i obowiązki stron przy przewozie towarów mogą regulować szczególne warunki dostawy sprzedającego, jeśli zostały wydane przez sprzedającego.
- PRAWA Z TYTUŁU WADLIWEGO WYKONANIA
- Prawa i obowiązki stron umowy dotyczące praw z tytułu wadliwego wykonania regulują odpowiednie ogólnie obowiązujące przepisy prawne (w szczególności przepisy § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 i 2161 do 2174 kodeksu cywilnego oraz ustawa nr 634/1992 Dz.U., o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami).
- Sprzedawca odpowiada kupującemu, że towar przy odbiorze nie ma wad. Sprzedawca w szczególności odpowiada przed kupującym, że w momencie, gdy kupujący przejął towar:
- towar ma właściwości, które strony uzgodniły, a w przypadku braku uzgodnień, ma takie właściwości, które sprzedawca lub producent opisał lub których kupujący oczekiwał ze względu na charakter towaru i na podstawie reklamy przez nich przeprowadzonej,
- towar nadaje się do celu, który sprzedawca wskazuje dla jego użycia lub do którego towar tego rodzaju jest zwykle używany,
- towar odpowiada jakością lub wykonaniem uzgodnionemu wzorcowi lub próbce, jeśli jakość lub wykonanie zostały określone według uzgodnionego wzorca lub próbki,
- towar jest w odpowiedniej ilości, miarze lub wadze oraz
- towar spełnia wymagania przepisów prawnych.
- Postanowienia wymienione w art. 2 warunki handlowe nie mają zastosowania do towarów sprzedawanych po niższej cenie z powodu wady, dla której uzgodniono niższą cenę, do zużycia towarów spowodowanego ich zwykłym użytkowaniem, do używanych towarów z wadą odpowiadającą stopniowi użytkowania lub zużycia, które towary miały w momencie odbioru przez kupującego, lub jeśli wynika to z charakteru towarów.
- Jeśli wada ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od odbioru, przyjmuje się, że towar był wadliwy już w momencie odbioru. Kupujący ma prawo do zgłoszenia wady, która pojawi się w towarze konsumpcyjnym w ciągu dwudziestu czterech miesięcy od odbioru.
- Dalsze prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady mogą być regulowane przez regulamin reklamacyjny sprzedawcy.
- DALSZE PRAWA I OBOWIĄZKI STRON UMOWY
- Kupujący nabywa własność towaru poprzez zapłatę całej ceny zakupu towaru.
- Sprzedawca nie jest związany wobec kupującego żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu przepisu § 1826 ust. 1 lit. e) kodeksu cywilnego.
- Rozpatrywanie skarg konsumentów zapewnia sprzedawca za pośrednictwem adresu elektronicznego info@alugro-pro.cz. Informację o rozpatrzeniu reklamacji kupującego sprzedawca prześle na adres elektroniczny kupującego.
- Do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich wynikających z umowy kupna właściwa jest Czeska Inspekcja Handlowa, z siedzibą przy ul. Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, NIP: Platforma do rozwiązywania sporów online znajdująca się pod adresem internetowym http://ec.europa.eu/consumers/odr można wykorzystać przy rozwiązywaniu sporów między sprzedawcą a kupującym z umowy kupna.
- Europejskie Centrum Konsumenckie Republika Czeska, z siedzibą Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, adres internetowy: http://www.evropskyspotrebitel.cz jest punktem kontaktowym zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21. maja 2013 w sprawie rozwiązywania sporów konsumenckich online oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie rozwiązywania sporów konsumenckich online).
- Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży towarów na podstawie zezwolenia na działalność gospodarczą. Kontrolę działalności gospodarczej przeprowadza właściwy urząd ds. działalności gospodarczej w ramach swoich kompetencji. Nadzór nad obszarem ochrony danych osobowych sprawuje Urząd Ochrony Danych Osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa sprawuje w określonym zakresie między innymi nadzór nad przestrzeganiem ustawy nr 634/1992 Sb., o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.
- Kupujący niniejszym przejmuje na siebie ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu § 1765 ust. 2 kodeksu cywilnego.
- OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Ochrona danych osobowych kupującego, który jest osobą fizyczną, jest zapewniona ustawą nr 101/2000 Sb., o ochronie danych osobowych, z późniejszymi zmianami.
- Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer identyfikacyjny, numer identyfikacji podatkowej, adres poczty elektronicznej, numer telefonu i adres email.
- Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego, w celu realizacji praw i obowiązków wynikających z umowy kupna oraz w celu prowadzenia konta użytkownika. Jeśli kupujący nie wybierze innej opcji, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego również w celu przesyłania informacji i komunikatów handlowych kupującemu. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w pełnym zakresie zgodnie z tym artykułem nie jest warunkiem, który sam w sobie uniemożliwiałby zawarcie umowy kupna.
- Kupujący przyjmuje do wiadomości, że jest zobowiązany podawać swoje dane osobowe (przy rejestracji, na swoim koncie użytkownika, przy zamówieniu dokonanym za pośrednictwem interfejsu internetowego sklepu) poprawnie i prawdziwie oraz że jest zobowiązany niezwłocznie poinformować sprzedającego o zmianie swoich danych osobowych.
- Sprzedawca może powierzyć przetwarzanie danych osobowych kupującego osobie trzeciej, jako przetwarzającemu. Oprócz osób przewożących towary, dane osobowe nie będą przekazywane przez sprzedawcę osobom trzecim bez uprzedniej zgody kupującego.
- Dane osobowe będą przetwarzane przez czas nieokreślony. Dane osobowe będą przetwarzane w formie elektronicznej w sposób zautomatyzowany lub w formie drukowanej w sposób niezautomatyzowany.
- Kupujący potwierdza, że podane dane osobowe są dokładne i że został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne.
- W przypadku, gdyby kupujący uważał, że sprzedawca lub przetwórca (art. 5) przetwarza jego dane osobowe w sposób sprzeczny z ochroną prywatnego i osobistego życia kupującego lub sprzeczny z prawem, zwłaszcza jeśli dane osobowe są niedokładne w odniesieniu do celu ich przetwarzania, może:
- poprosić sprzedawcę lub przetwarzającego o wyjaśnienie,
- żądać, aby sprzedawca lub przetwarzający usunął taki stan rzeczy.
- Jeśli kupujący poprosi o informację na temat przetwarzania swoich danych osobowych, sprzedawca jest zobowiązany do przekazania tej informacji. Sprzedawca ma prawo za udzielenie informacji zgodnie z poprzednim zdaniem żądać odpowiedniej opłaty nieprzekraczającej kosztów niezbędnych do udzielenia informacji.
- WYSYŁANIE KOMUNIKATÓW HANDLOWYCH I PRZECHOWYWANIE PLIKÓW COOKIE
- Kupujący wyraża zgodę na wysyłanie informacji związanych z towarami, usługami lub przedsiębiorstwem sprzedającego na adres elektroniczny kupującego oraz wyraża zgodę na wysyłanie komunikatów handlowych przez sprzedającego na adres elektroniczny kupującego.
- Kupujący zgadza się na przechowywanie tzw. cookies na jego komputerze. W przypadku, że zakup na stronie internetowej jest możliwy do zrealizowania i zobowiązania sprzedawcy z umowy kupna mogą być spełnione, bez konieczności przechowywania tzw. cookies na komputerze kupującego, kupujący może w każdej chwili cofnąć zgodę zgodnie z poprzednim zdaniem.
- DOSTARCZANIE
- Kupującemu można dostarczać na adres elektroniczny kupującego.
- POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Jeżeli stosunek wynikający z umowy kupna zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), strony uzgadniają, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu. Niniejsze postanowienia nie naruszają praw konsumenta wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
- Jeżeli którekolwiek z postanowień warunków handlowych jest nieważne lub nieskuteczne, lub stanie się takim, zamiast nieważnych postanowień wchodzi postanowienie, którego sens jest jak najbardziej zbliżony do nieważnego postanowienia. Nieważność lub nieskuteczność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień.
- Umowa sprzedaży wraz z warunkami handlowymi jest archiwizowana przez sprzedawcę w formie elektronicznej i nie jest dostępna.
- Załącznikiem do warunków handlowych jest wzór formularza odstąpienia od umowy kupna.
- Dane kontaktowe sprzedawcy: adres do doręczeń, adres poczty elektronicznej
W Ostrawie dnia 28.
4.2018